Gelinlik… Elbette kızların evlenene kadar hayallerini süsler, şekilden şekle girer her sene. Ama gelinlik kadar önemli olan başka bir şey daha var. Gelinlik iç çamaşırı seçimi gelin olanlar  için çok önemli çünkü sıkılığı veya gevşek olması gün içerisinde can sıkıcı sorunlara neden olabilir. Güzel ama yorucu olan o özel günü rahat bir şekilde geçirebilmek ve giydiklerinizin işkence çektirmemesi için bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz.

Gelinlik taşıması zor bir kıyafet olduğu için altına giydiğimiz ürünlerin öncelikle rahat sonra da seksi ve güzel olması gerekir. Peki bu üç özelliği barındıran ürünleri nasıl seçmeliyiz? İşte sizin için birkaç öneri sunuyoruz.

  • Gelin  iç çamaşır modelleri seçilirken dikişsiz olmasına dikkat edilmeli. Böylece gelinliğin altından belli olmamalı ve gelinliğin güzelliğine gölge düşürmemeli.
  • Gelin iç çamaşır modelleri seçilirken dikişsiz modeller tercih edilmesinin bir diğer önemli yanı ise gece boyunca terleyecek olan vücudun dikiş yerlerinde mikrop üretmesini önlemektir.
  • Korseli bir model seçilmişse çok sıkarak sizi bunaltmamalı. Özellikle yaz aylarında evlenen gelin adayları buna özen göstermeli.
  • Zayıf bir bedene sahipseniz sıcak aylarda korseli olmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece çok bunalmamış olursunuz.
  • Gelinlikten önce seçilen iç çamaşır modeli her provada gelinliğin altına giyilir. Bu sayede gelinliğin modelinin ön plana çıkması sağlanır. Gereksiz taşkınlıklara da neden olunması engellenir.
  • İç çamaşır gelinliğin modeliyle örtüşmeli. Askılı ya da askısız gelinlikler için farklı modeller seçilmeli.

2012 yılı gelin iç giyiminde dantellerin azaldığı bir yıl olacak gibi görünüyor. Çünkü çoğu ünlü marka dantelli iç çamaşırları yerine tek parça ve düz modelleri tercih etmiş durumda.  2012 yılı sade ve zarafetin ön plana çıktığı bir yıl olacak gibi.

Göğüs bölgelerinde destek sağlayan iç çamaşırları ise hem gelinliğinizi güzel gösterecek hem de rahat ve tüm gece boyu giyilebilecek ürünlerden.

Bunun yanında iddialı kadınlar için vücut hatlarını en ince noktasına kadar gösteren modellerde dikkate değer diyebiliriz.

Dantelli, saten, ipek, gösterişli ve sade kısaca herkese hitap eden ve her zevke uygun gelinlik iç çamaşırı modellerini sizin için seçtik.

2012 gelin iç giyim modelleri…

[nggallery id=79]